Në pah

Shkrimet e fundit

MEIN KAMPF: NJË VËSHTRIM PERSONAL

nga D. Kokonozi Tema pa dyshim që është tejet delikate, por pse është e tillë nuk […]

ORA NË RADIO, KOHA PËR RADIO

I kujtohet akoma njeriu si e ka pasë dhënë orën Radio Tirana? E gjitha fillonte me […]

KY SULM NDAJ BANESËS SË AKTORIT

nga Idlir Azizaj Dëmtimi i teatrit është më shumë se akt administrativ: është në radhë të […]

PIKTURA SIKUR PROFECI

nga Teuta Toska Këto ditë që sheshi përpara Teatrit Kombëtar është bërë sheshi më i rëndësishëm […]

PSE DUHET RUAJTUR

Sot qarkulluan në rrjetet disa foto të pjesës anësore të ndërtesës së Teatrit Kombëtar, ku haptazi […]

SPINI JOTEATRAL

nga Eda Derhemi Në muajt e fundit fatet e Teatrit Kombëtar janë luajtur si një teatër […]

EMOJI TË REKRUTUARA (VI)

Ky vështrim i përmbledhur i fytyrës që ka zgjedhur të tregojë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj […]

STALINI: ARI APO ARUSH?

Po lexoj këto ditë A Million Drops, një thriller epik nga Victor del Árbol (titulli origjinal […]

EMOJI TË REKRUTUARA (V)

Dallimet mes ligjërimit të shkruar dhe atij të folur gjithnjë ofrojnë një pikënisje të frytshme, për […]

MENDIME TË PAKREHURA (XXXVII)

(nga Stanislaw Lec*) Asnjë Zot nuk i ka mbijetuar humbjes së besimtarëve të vet. E bëri copë-copë […]

MË KEQ SE VJEDHJE

Një grup mediash të afërta me qeverinë dhe Bashkinë e Tiranës të paktën sa i përket […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: