Interneti

TORTA E INTERNETIT

nga Read Me          Pew Research Center (PRC) është një nga NGO-të më […]

LUNDËRTARË TË SHKALLUAR

“A po na çmend interneti?” Pyetjen ia kam bërë vetes para se ta megafononte revista Newsweek. […]

EPOKA LOGARITMIKE

Mes lajmeve e zhurmës së përditshme mbi papunësinë në perëndim, rrezikun e një krize te dytë […]

SMART GOOGLE

Më në fund një lajm i mirë për koleksionistët e humorit: kushdo mund ta blejë Agron […]

PUSHTETI I SIMULIMEVE

Lidhja midis skenareve apokaliptike të ngrohjes globale, ndalimit disaditor të fluturimeve mbi Europën veriore nga shpërthimi […]

KATALOGU I FYTYRAVE

Në një intervistë dhënë tani së fundi, themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg ndalet ndër të tjera […]

REVOLUCIONI I HESHTUR

Bashkëveprimi si Agjent Ndryshimi Një nga pasojat e ritmit të lartë të ndryshimeve në teknologjinë numerike […]

OPEN SOURCE DHE SHOQËRIA E INFORMACIONIT

Para dy ditësh, tek shpaloste punën e këtyre 100 ditëve të qeverisë së tij në konferencën […]

VIZORJA E WITTGENSTEINIT

Sot në mëngjes, kur po lexoja komentet për shkrimin e djeshëm, më tërhoqi vëmendjen ky më […]

PIRATËT: NGA INTERNETI NË PARLAMENT?

nga Endri Deliu Pakkush mund ta ketë dëgjuar por në Gjermani këtë të diel ka zgjedhje […]

WIKI BEQARE

Problemin e besueshmërisë së Wikipedia-s e patëm ngritur në këtë blog kohë më parë. Me të […]

DECENTRALIZIMI I RRJETEVE SOCIALE

shkruan Endri Deliu Nuk ka dyshim se rrjetet sociale në Internet siç i gjejmë tek Myspace, […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: