CYBER RAMA

nga Kapedani Një grup deputetësh socialistë kanë vendosur ti mësojnë së parës Inteligjencë Artificiale (AI) në Shqipëri, […]

TË NA RROJË SHTETI

Lista e publikuar në numrin e fundit të Revistës Fortune të personave më me influencë nën moshën […]

SINGULARITETI U SHTY

nga Kapedani Kur kryeministri Mara drejtoi sytë për nga fjalimi i përgatitur, zgurdulloi sytë i habitur. Në […]

KUR ARRATISEN MILIONERËT

Dhëndëri i Presidentit të SHBA-së, Jared Kushner, gjatë një mbledhje me investitorë kinezë citohet të ketë […]

GJINIA E BRAKTISUR

PISA 2015, Programi për Vlerësimin Ndërkombëtar të Nxënësve, tregoi edhe njëherë se në sistemin tonë arsimor […]

KUR MARIFETI BËHET TRADITË

Një instrument i habitshëm u shpall nga kryetari i Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e shkollave […]

DËBORAT E KILIMANXHAROS

… he had started a story once that began, “The very rich are different from you […]

SHKRIMTARI I KEQKUPTUAR

Gazeta e përvitshme “Pazari” ka botuar sot një intervistë me shkrimtarin Gazmend Butka. Shkrimtari ka qenë […]

MBETJA

I mbetur vetëm në tavolinë, mblodhi thërrimet e bukës dhe i hodhi në gojë. E përfundonte […]

AMNISTIA VITI ZERO

Në shembullin e amnistisë fiskale për bizneset e mëdha dhe të pastrimit të pasurive të përftuara […]

SHQIPËRIA 40 MILIARDË

Sheiku Abdu-Salam Bin Nizam Maghub Tusheflika i ka ofruar qeverisë dhe popullit shqiptar të blejë Shqipërinë […]

KUR RËNDOHET AJRI

… ose “Kilgore Trout ndërmjet Katovicës e Gylenistëve” Shqiptarët kanë teoritë e tyre të konspiracionit për […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: