protesta

RESTORANT “SALCA”

Le ta shohim sulmin/atentatin me ketchup kundër ministres së Arsimit Nikolla edhe në kontekstin më të […]

KAUZA TË MËDHA DHE TË VOGLA

Lexova sot, tek TemA, si Bledi Lumani i cilësonte “guerrilas të ekstremit të majtë” grupin ku […]

INTELEKTUALIZËM ME MJETE SHTËPIAKE

Dhe atje kur mendoj se s’dua më të përfshihem në çështjet e vendit tim, se u […]

QYTETARË PA SHQISA

Lexova se këto ditë paska pasur një protestë në Tiranë, në solidaritet me protestuesit turq të […]

OMËLETË APO SYZE?

Për lajmin e vezës, që u përhap me shpejtësinë e vetëtimës, shkrova praktikisht në kohë reale […]

ËMBËLSIRË E HIDHUR

Në këto minuta që po shkruajmë, gazetat shqiptare online po ziejnë nga lajmi sipas të cilit […]

PËRTEJ RENDIT PUBLIK

Vranë një 17-vjeçare në Dukagjin: Marie Cuku quhej. U tha se e vranë “për gjak” ose […]

MOS NA I SHQITNI SYTË

Nuk po kalon ditë pa një protestë femrash të zhveshura nga mesi e lart. Dje kish […]

PUSHTO PANDËSHKUESHMËRINË

Occupy Wall Street (OWS), një lëvizje studentash që po bëhet disa javë që tashmë ka marrë […]

MISH PËR TOP

nga Xhabyni Para disa kohësh e pyeta, në një takim me publikun, zotin Lubonja, i cili […]

ALIBI TË RREZIKSHME

Komisioni hetimor i grupit parlamentar të PD-së ua ka rikthyer qytetarëve shqiptarë modelin e gjyqeve popullore. […]

TË DREJTA DHE DETYRIME

1. Referenca dhe diferenca Nëse do tentohej të bëhej një ndarje e kampeve në të cilët […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: