PUSHTETI HORR

nga Xhabyni Dikur Servet Pëllumbi, një komunist idealist, pat thënë për Berishën se ai është makiavelisti […]

KRONIKË DERBI

nga Xhabyni Kohë më parë ndeshja 17 Nëntori-Partizani ishte më shumë se sa një ndeshje, në […]

BARAZI PËRMES PUNËSIMIT

nga Xhabyni Pabarazia  sociale është një problem që shtrihet  thuajse kudo në botë, në vendet e […]

NJË SHOQËRI ME AUTIZËM

nga Xhabyni Kur një qenie e izolon veten nga bota që e rrethon duke krijuar një […]

TIRANA KULTURORE DHE HISTORIKE

nga Xhabyni Shtysa për këtë shkrim u bë takimi rastësor me një turiste të huaj, e […]

MUNDËSIA DHE PAMUNDËSIA

nga Xhabyni Zhvillimet që kanë ndodhur në teatrin e politikës së vendeve fqinje nuk kanë rënë […]

QOFTË, BIRRË DHE EVROPIAN

nga Xhabyni Kur rrugën Murat Toptani vendosën ta kthenin në një shëtitore vetëm për këmbësorët ishin […]

MIRË SE ERDHËT NË XHUNGËL

nga Xhabyni Në Tiranë është bërë kohë që dëgjohen lajme të llahtarshme mbi vrasje, tritol në […]

DY PAMJET E ALISË

nga Xhabyni Debate të shumta pasuan vdekjen e sekretarit të fundit të Partisë së Punës, i […]

MESAZHE NGA OSLO

nga Xhabyni Nëntëdhjetë vite më parë eurocentrizmi ishte moda e fundit mes shkencëtarëve dhe banorëve të […]

VDIQ MBRETI, RROFTË MBRETI

nga Xhabyni Tashmë është e vendosur që Piramida do të shkatërrohet, në vend të saj do […]

BJERI T’I BIEM

nga Xhabyni Tashmë që vendimi u mor, tashmë që fjala u tha të gjithë janë gati […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: