21 janar 2011

ARTI BASHKËKOHOR NË HAPËSIRËN PUBLIKE

Një intervistë me Pleurad Xhafën Pleurad Xhafa është një artist i cili jeton dhe punon në […]

KUSH E VRAU QYTETARIN?

nga Visar Konti Klipi i postuar nga Erion Veliaj dhe së fundmi edhe nga Edi Rama […]

ATLASI ANATOMIK I KRYEMINISTRISË

Këto ditë të ndërrimit të stafetës në ekzekutiv, dy gjeste thelbësisht simbolike të qeverisë së re […]

KUR FLET DREJTËSIA

Gjykata e Rrethit Tiranë sapo i shpalli të pafajshëm të akuzuarit për vrasjet e 21 janarit, […]

PËR NJERËZ DHE MINJ

nga Julius Lexova shkrimin e Arbër Zaimit “Që çlirimi të mos jetë një formë e re […]

21 JANARI DHE SHTETI

nga Metal Boy Shteti në një sistem kapitalist, sipas marksistëve është aparat represioni në shërbim të […]

PAMJE NGA DRITARJA E BANJËS

Fushatën e tanishme, për zgjedhjet lokale, nuk e ndjek dot lehtë, meqë nuk i veçon dot […]

DIASPORA QËRON ZËRIN

Këto ditë lexova në gazetën Tema një deklaratë të mbi 40 organizatave shqiptaro-amerikane, që shprehte shqetësimin […]

METASTAZA E POLITIKËS

Ngjarje tragjike e të papritura si ajo e 21 janarit, kanë vetinë të na ngacmojnë ndjenjat […]

STATUSI I POLITIKËS

Në një artikull me titull “Teshtimë prej kokëpalari,” botuar në ResPublica, ku trajton, mes të tjerash […]

PASTRUES BULEVARDESH

Shoh që diskursi politik i palës në pushtet, në Tiranë, po kalcifikohet me të shpejtë në […]

ZGJEDHJE APO ZGJIDHJE?

A duhen mbajtur zgjedhjet e majit? Kësaj pyetjeje ia dëgjon përgjigjen vetëm kur të paanshmit dhe […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: