partitokracia

POLITIKË NË SHUMËS

Kap një qytetar çfarëdo në rrugë dhe pyete se kush janë Edi Rama, Salë Berisha, Fatos […]

TË VOTOSH PA E DITUR PSE

Rezultatin haptazi absurd të referendumit Brexit në Britaninë e Madhe disa po e sjellin si provë […]

PARTITOKRACI + ARITMETIKË

Iu bënë disa javë përleshjes dhëmb për dhëmb, rreth Reformës në Drejtësi; dhe qytetarët po marrin […]

KUNDËR PARTITOKRACISË

Te reagimet që shoqëruan protestën qytetare kundër ndërtimeve në Parkun e Liqenit, vura re prirjen mbizotëruese […]

REVOLUCIONI I KOKËPALARËVE

Një revolucion i heshtur ka ndodhur në pak vite me mbërritjen e Lëvizjes Socialiste për Integrim […]

KONTRADIKTË, JO BURIM ZHVILLIMI

Vura re një kontradiktë në këto zgjedhje – veçanërisht gjatë fushatës – që dua ta diskutoj […]

PARTITË NË FESTË

Thirrja e fundit për votën, partitë bllokojnë Tiranën sot dhe nesër, lexoj sot në krye të […]

KUR E KTHEN PLLAKËN

Jo vetëm termi i sforcuar “hasanizim”, i krijuar rishtas nga Ben Blushi për të treguar dukurinë […]

DY KRIMBA, SHUMË KRIMBA

“Disidenti” i PS-së, Ben Blushi, i shqetësuar ngaqë partia e vet ka vendosur të mbështetë, si […]

ZGJEDHJE APO GARË?

Kur e pyetën dikur në vitet 1920 Mussolini-n se cili ishte programi politik i fashistëve, tha: […]

RESPEKT PËR DORËHEQJEN

Pas nënkryetarit Denar Biba, edhe një anëtare e KQZ-së, Albana Shtylla, njoftohet se ka dhënë dorëheqjen. […]

KRUSHQI TË ZEZA, VOTA TË BARDHA

Të gjithë e kanë pasur nga një opinion për ta shprehur, në lidhje me krushqinë e […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: