BREAKING NEWS

Nga “Korrieri” i sotëm:

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, do te zhvilloje nje vizite ne Itali ne muajin shkurt te ketij viti. Presidenti ka marre nje mesazh te perzemert urimi nga homologu i tij italian, Xhorxho Napoletano, per festat e fundvitit. Napoletano, sipas Presidences, thote se eshte i kenaqur qe do te takohet me homologun e tij shqiptar. Nderkaq, Presidenca njoftoi se kryetarit te shtetit i jane uruar festat nga Presidenti i Tunizise, Zine El Abidine Ben Ali; Emiri i Shtetit te Kuvajtit, Sheik Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah; Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad dhe drejtori i Pergjithshem i FAO-s, Zhak Diuf.

 

Tani s’u mbetet veç të njoftojnë që Presidenti u gdhi në mëngjes dhe u ngrys në darkë, tha.

1 Koment

  1. Edhe prape, ne ate paragraf te merzitshem ka dicka interesante: pervec Napolitanos, President-mavria (dhe shteti) u pershendeten nga Tunizia, Irani, Kuvajti dhe organizata e ushqimit dhe bujqesise se OKB.

    A jane keta ne listen e 5 vendeve/organizatave qe shteti yne i ka me shume per zemer, si diplomatikisht ashtu edhe retorikisht?

Komentet janë mbyllur.