BREAKING NEWS

Nga “Korrieri” i sotëm:

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, do te zhvilloje nje vizite ne Itali ne muajin shkurt te ketij viti. Presidenti ka marre nje mesazh te perzemert urimi nga homologu i tij italian, Xhorxho Napoletano, per festat e fundvitit. Napoletano, sipas Presidences, thote se eshte i kenaqur qe do te takohet me homologun e tij shqiptar. Nderkaq, Presidenca njoftoi se kryetarit te shtetit i jane uruar festat nga Presidenti i Tunizise, Zine El Abidine Ben Ali; Emiri i Shtetit te Kuvajtit, Sheik Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah; Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad dhe drejtori i Pergjithshem i FAO-s, Zhak Diuf.

 

Tani s’u mbetet veç të njoftojnë që Presidenti u gdhi në mëngjes dhe u ngrys në darkë, tha.

1 Koment

  1. Edhe prape, ne ate paragraf te merzitshem ka dicka interesante: pervec Napolitanos, President-mavria (dhe shteti) u pershendeten nga Tunizia, Irani, Kuvajti dhe organizata e ushqimit dhe bujqesise se OKB.

    A jane keta ne listen e 5 vendeve/organizatave qe shteti yne i ka me shume per zemer, si diplomatikisht ashtu edhe retorikisht?

Komentet janë mbyllur.

Zbuloni më tepër nga Peizazhe të fjalës

Pajtohuni tani, që të vazhdoni të lexoni dhe të përfitoni hyrjen te arkivi i plotë.

Vazhdoni leximin