PIKTURA SIKUR PROFECI

nga Teuta Toska Këto ditë që sheshi përpara Teatrit Kombëtar është bërë sheshi më i rëndësishëm […]

FESTIVALI “I VOGËL”

Para disa ditësh mora pjesë si anëtare jurie në një festival kënge për fëmijë në qytetin […]

NUSJA ËSHTË E NGRIRË

nga Teuta Toska Martesa në shoqërinë shqiptare njëjtësohet me dasmën (darka apo vakti publik, ku mblidhet […]

FJALA QË (NA) DALLON

nga Teuta Toska  Që fjala dhe mënyra si e përdorim dhe e ndërthurim me të tjera […]

PËR PASURINË DHE PASURUESIN

nga Teuta Toska Në një ditë qershori të vitit të kaluar Biblioteka Kombëtare organizonte paraqitjen e […]

VIZITË NË MANASTIR

nga Teuta Toska (*) Nuk e heq dot nga mendja Manastirin. E vizitova për herë të […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: