DUART MBI QYTET

nga Armend Mazreku Te filmi Le mani sulla città (1963), regjisori italian Francesco Rosi, fiksionalizon një […]

GRAFFITI NË REGJIM

nga Armend Mazreku Në një tregim të tijin të quajtur “Graffiti,” poeti, novelisti dhe tregimtari argjentinas […]

SYTË E PLUTIT

nga Armend Mazreku (Shënime personale mbi një vepër të Aristofanit) Përse njerëzit e drejtë, të ndershëm dhe […]

OPOZITA E MOHUAR NË SHQIPËRI

nga Armend Mazreku* Në një shkrim të botuar në mbarim të Luftës II Botërore, intelektuali, filozofi […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: