nacionalizmi

HAVELI KOSOVAR

Rasti e deshi që, kur u njoftua këto ditë vdekja e Václav Havelit, këtij shtetari të […]

MANIKEIZMI I SHKRONJAVE

nga Doan Dani Ndjeshmëria e lartë e aglomerateve shoqërore ballkanike ndaj kufijve identifikues, që në krahasim […]

E KUQJA DHE E ZEZA

Aleanca Kuqezi po përvijohet tashmë si forcë politike në periferi të sistemit politik shqiptar, diçka midis […]

HERONJ TË KOHËS SONË

Një anketë e mençur te “Peshku pa ujë” i fton lexuesit të përmendin një figurë ose […]

PAS NDESHJES

Teksa njëmbëdhjetëshes spanjolle iu deshën gati dy orë për ta fituar më në fund botërorin e […]

ALTERNATIVË APO FARSË?

Në artikullin Rrethimi dhe integrimi, të botuar në Shekulli, studiuesi Shinasi Rama i kthehet temës së […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: