A KANË UJË ATO BURIME?

Pas rrëzimit të helikopterit ushtarak në liqenin e Shkodrës, disa media raportuan se kompania prodhuese kish […]

ME KALË NË QYTET

Të dielën që shkoi m’u desh të pres ca minuta në Union Square, që është ndoshta […]

DIVERSIONE

Në Tiranë, meqenëse ekzekutivi ka synuar dhe në fakt arritur një prani pothuajse konstante në mediat […]

STUDIM JO I FESË, POR I HISTORISË SË FEVE

Kryeministri Rama paska hedhur idenë për studimin e fesë në shkollat e republikës, çka është pritur […]

VIRTYTI PATRIOTIK

Stuhia më e fundit në një gotë uji, ajo rreth përkatësisë etnike së Napoleon Zervës (shqiptar apo […]

APOLOGJI PËR NDERSHMËRINË

nga Italo Calvino Na ishte një herë një vend që mbahej në këmbë i mbështetur mbi […]

MË PARË QYTET, PASTAJ SMART

Kohët e fundit po flitet shpesh për Tirana Smart City, kryesisht për shkak se kryebashkiaku i […]

MENDIMI I PUBLIKUT

Mes disa debateve që shoqëruan shkrimin tim të djeshëm për projektin e ri të sheshit Skënderbej, […]

SKENOGRAFI APO REHABILITIM?

Në dermatologji, alopecia areata quhet një lloj sëmundjeje që shoqërohet me rënien e plotë të qimeve […]

MOS MA NDANI APARATIN

Disa pushtetarë, të vëmendshëm ndaj marrëdhënieve me publikun, po e bëjnë zakon të shoqërohen, hap pas […]

JU PUNONI, ATA JU PAGUAJNË

Si reagon pushteti ndaj kritikës? Me shumë mënyra, por vetëm rrallëherë duke e pranuar dhe duke […]

TË RRËFESH PËR TË JETUAR

Në universin e përrallave të 1001 netëve, Shehrazadja zë vend të veçantë – tek e fundit, […]

error: Vini re: Materiali është i mbrojtur me të drejta autori. Nëse keni nevojë për tekstin, lutemi lidhuni me një administrator të faqes!
Këtë e pëlqejnë %d blogues: